הבית הכפרי בבקעה הקסומה

הבית הכפרי בבקעה הקסומה

בבית הכפרי בשכונת בקעה הקסומה בירושלים, גרים זוג הורים (מורה ורופא) ושלושת ילדיהם הקטנים (9,7,3).
בעלי הבית ידעו מראש שהם רוצים בית מעוצב בסגנון כפרי, עם נטייה לקלאסיות אירופאית מצד אחד, ומצד שני, שיהיה נוח, פשוט ופרקטי ומותאם לבית עם ילדים צעירים. זהו בית נטול טרנדים ועל-זמני, שכל פינה בו משקפת את בעליו, את טעמם המשובח ואת המשפחתיות החמה שלהם.

המטבח הירוק הוא גולת הכותרת של הבית, והוא עלה כבר בפגישה הראשונה בינינו. הם סיפרו לי שהם חולמים על "מטבח שיהיה בצבע של הצד האחורי של עלה עץ זית". אומנם, עד שהגענו לגוון הסופי של המטבח בדקנו הרבה גווני ירוק, והגוון הנבחר אינו בדיוק הצבע של הצד האחורי של עלה עץ זית, אבל אין ספק שבאותו רגע הם שבו אותי.

המטבח, שנמצא בחלל הציבורי הרחב והפתוח שבו נמצא גם הסלון, מכיל בתוכו פינת אוכל יומיומית. זהו פרט נוסף שהיה חשוב מאוד לבעלי הבית, שרצו פינת אוכל של ממש, ולא אי או דלפק, שתאפשר מדי יום ארוחות משפחתיות משותפות. פינת האוכל שבמטבח צמודה לשידה המהווה הפרדה בין הסלון ובין המטבח, מאפשרת אחסון נוסף למטבח, והיא רהיט בפני עצמו מכיוון הסלון. לצד המטבח והסלון ממוקמת פינת אוכל עגולה המיועדת בעיקר לשבתות, חגים ולאירוח. הבחירה בשולחן עגול הייתה ידועה מראש ומשקפת אף היא עולם ערכים משפחתי שבו לכולם יש מקום זהה ליד השולחן, ללא חלוקה הירארכית. מקומת הסלון יש יציאה לחצר רחבת ידיים.

הבית בנוי מארבעה מפלסים. קומת הכניסה מורכבת ממבואה חיצונית ומבואה פנימית ויחידת הורים. ממנה עולים למפלס העליון שבו שלושה חדרי ילדים, חדר אמבטיה ומסדרון המכיל ארון כביסה, וממנה יורדים לחלל הציבורי. מפלס תחתון משמש כחדר עבודה ובו יחידת אחסון גדולה ושירותי אורחים, וממנו יורדים לבייסמנט מרווח שבו שטחי אחסון, פינות משחק ולמידה ופינת ישיבה משפחתית לצפייה משותפת במסך ומקרן.

שלבי התכנון, העיצוב והשיפוץ היו תהליך מקסים ונעים עם לקוחות נפלאים!

צילום: הודיה סביליה
נגרות: בועז בן הרוש
קבלן: ארז רז