עיצוב בר השגה

עיצוב בר השגה

בתגובה לפוסט שכתבתי על ארגון חדר הילדים, נשאלתי איך להוסיף חן וייחוד לחדר הילדים בתקציב קטן.
זו שאלה מצוינת, ואמנם אני אוהבת במיוחד אילוצים שדורשים מאיתנו לחפש רעיונות יצירתיים ולמצוא פריטים מיוחדים, אלא שהימים מאתגרים, הימים הם ימי קורונה, ערב פסח ממשמש ובא, ויותר מהתקציב המוגבל, אי אפשר להיעזר באיקאה…

לכן, בואו נחשוב על תקציב מוגבל של 500 שקלים, ואני רוצה להציע כמה פריטים מתוקים שיכולים בהחלט לשדרג את חדר הילדים, במחירים נוחים ולא יקרים במיוחד. נעזר באתרים וחברות ישראליות אונליין, כך שלא תצטרכו לקום מהכיסא, ועל הדרך תוכלו גם לתמוך במי שזקוק לכך.

לפני הכל – הדבר שיעשה את השינוי הכי גדול, בתקציב הכי נמוך: צבע!

צבע עושה פלאים, ובמיוחד לחדרי ילדים. לפני שאתם מרימים גבה, ושואלים את עצמכם – מה פתאום צבע כעת, כשהמקרר כבר מבהיק לפסח? אוקיי, אז לכאלה באמת אולי לא כדאי לשקול כעת צבע. אבל אם אתם מהמאושרים שעדיין לא שם, לחברות נירלט וטמבור יש שירות שבו ניתן להזמין מה שאתם רוצים דרך האתר, והן שולחות לביתכם בתוך 24 שעות. באתרים שלהן יש גם גישה למניפות צבעים, ובאופן כללי טיפים שונים לצביעה, כך שתוכלו לעשות זאת בכוחות עצמכם.

אז מה לצבוע?
אפשר לבחור קיר אחד בחדר, ולהפוך אותו ל"קיר כוח" – קיר שמגרה את העין, ונותן לחדר מראה מחודש. זה יכול להיות הקיר שמול הכניסה לחדר, אבל עדיף שלא יהיו בו חלונות, או הרבה גירויים אחרים. גם הקירות שלצד המיטה או בפינת המשחק אפשריים. בחדרים של קטנטנים – מומלץ ללכת על גוון עדין ורגוע, אצל ילדים גדולים אפשר להתפרע יותר.
בעזרת הצביעה אפשר למשל לתחום את החלל, ולחלק אותו לאיזורים, כך, למשל, צביעה של אזור הלמידה בצבע אחד, ושל איזור המשחק בצבע אחר, תיצור אזורים העומדים בפני עצמם, בלי שהקטנתם או הגבלתם במילימטר אחד את החלל.
אפשרות אחרת, שאני מאוד אוהבת, היא לצבוע את כל קירות החדר באותו הצבע, אך רק את השליש התחתון של הקיר. אני אוהבת להשתמש בגוונים עדינים שהם גם קצת מעושנים, או בצבעים שנותנים הרבה נוכחות לחדר, כמו צהוב חרדלי. הכל תלוי באווירה שמבקשים ליצור בחדר.
מיטיבי הלכת יוכלו לצבוע צורות גיאומטריות שונות. כאמור, הסברים מדויקים לכך תוכלו למצוא באתרים נירלט וטמבור. אגב, לא חייבים לצבוע דווקא קירות, אפשר להוסיף צבע דווקא לרהיטים וכך לחדש שידה או מיטת עץ.

אפשרות נוספת לשדרוג בקלות, בזול, ובלי הרבה לכלוך, הן מדבקות הקיר.
באתרים שונים יש מבחר גדול של מדבקות קיר, שגם במקרה הזה, בתקציב יחסית נמוך ובעיקר בהתקנה קלה מאוד, ישדרגו את מראה החדר ויתנו לו אופי משלו. אפשר לבחור בצורות גאומטריות, בבעלי חיים, בפיות, בצבעים פסטליים, בצבעים עזים. בקיצור, בכל מכל כל. שתפו את הילדים בבחירה ותנו ביטוי לתחביבים, אוספים ואהבות שלהם.

ולבסוף, האביזרים. ידוע שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים. בין אם הכוונה לפרטים ממש קטנים, או לכאלה שהם יותר גדולים – אין ספק שאבזור יפה ומדויק של החדר יהפוך אותו לפנינה של ממש. וכמו בכל דבר, גם כאן האיזון והדיוק הכרחיים. ולכן, רשמו לעצמכם כלל:
אל תגזימו! לפעמים מספיק באביזר אחד, שניים, או שלושה שיוסיפו המון לחדר, וגם יעמדו בתקציב המוגבל שלנו – 500 שקלים. וכל המוסיף גורע.

לנוחיותכם צירפתי לינקים לאתרים השונים, ואני מקווה שתמצאו שם דברים שאתם אוהבים.
אני אשמח לסייע, ומי שירצה ליווי לעיצוב חדר הילדים בתקציב מוגבל, וגם בתקציב גדול יותר, מוזמן לפנות אליי.

אני מקווה שלמרות הכל, נצליח גם באביב המתחדש עלינו, למצוא את הדרך לחדש במשהו את חדר הילדים, או כל מקום אחר אצלכם בבית. ובעצם הכי חשוב, שנתחדש אצלנו בלב!

https://www.golfco.co.il/deco/decorative.html
https://www.adikastyle.com/living_lp
https://www.tollmansdot.co.il/product_cat-beautifullife/
https://www.antal.co.il/product/8702
https://www.badimtlv.com/collections/all-pillows
https://www.tweelingen-design.com/
https://market.marmelada.co.il/%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%94-%D…/
https://tambour.co.il/
http://www.nirlat.com/